Розбійники характеристика образів Моора, Карла й Франца

Розміщено ЗНО по біології в 11 мая 2013

Моор, Карл і Франц- сини графа Максиміліана фон Моора. Сушиться заздрістю до брата, улюбленому батьком і прекрасної Амалией фон едельрейх, Ф. “окреслив” свого батька “магічним колом прокльонів”, які К. переступити не зможе: за допомогою підроблених листів Ф. доводить брата до розпачливого рішення стати отаманом розбійників і ніколи вже не вертатися в рідний будинок “Ми велимо зшити собі совестьпо новому фасону, - щоб ширше розтягти її, коли раздобреем!” - так Ф. виправдує перед самим собою весь той ланцюжок страшних учинків, що починається одночасно з дією драми Шиллера: зрадництво брата, спроба схилити до шлюбу вірну Амалию, тиранія в замку графа фон Моора після його мнимої смерті, коли Ф. повідомляє про кончину батька, а сам тайкома ховає його на неминучу загибель у вежі серед лісу. Тим часом К., що проклинає не тільки свою долю, але й дістався на його частку “кволе століття кастратів, здатний тільки пережовувати подвиги колишніх часів, паплюжити в коментарях героїв стародавності або жолобити їх у трагедіях”, зі своїми товаришами, розпусними молодими людьми, зневажає несправедливі закони, наганяючи жах на всю країну: зграя розбійників, для яких немає нічого святого, здається жителям невловимої.

Виправданням убивств і пожеж стає для ДО. їм же вистражданий девіз: “Закон змушує повзти равликом і того, хто міг би злетіти орлом! Закон не створив жодного великої людини, лише воля породжує гігантів і високі пориви”. Брати становлять в “Розбійниках” контрастна єдність: К. - втілення шляхетності, пориви страстей, справедлива помста лицемірному століттю й суспільству. Ф. - уособлення заздрості, тиранічних помислів, інтриг, жорстокої гри.

Є проте чорта, що зближає братів, - презирство до навколишнім. Ріднить братів і богоборство, хоча й виражається воно в кожного з них по-різному. К., романтичний бунтар, повідомляє себе страшним судом над високорожденними лиходіями.

Ф. , вульгарний атеїст, збройний ідеями механічного матеріалізму XVIII в.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций