Переказ роману Дубровский Пушкіна А. С.

Розміщено ЗНО по біології в 19 июля 2012

У будинку всі полюбили його. І от, ночуючи в одній кімнаті з одним з головних винуватців своїх нещасть, Володимир не міг удержатися й відняв його сумку Спицин, переляканий його раптовим перетворенням із учителя в розбійника, ранком, з жахом гладячи на француза, виїхав. Глава 12 Життя в Покровськім ішла своєю чергою, але от один раз під час уроку француз передав Маші записку із проханням з’явитися на побачення в альтанку в струмка. Учитель зізнався їй, що він Дубровский, і запевнив, що він простив Троекурова завдяки любові до неї. Він запропонував дівчині своє заступництво й захист, якщо їй вони коли-небудь знадобляться.

Увечері, що приїхав справник, оголосив, що під ім’ям француза ховається Дубровский. Кинулися шукати Дефоржа й не знайшли. Глава 13 Пройшов майже рік, і наступним летом у свій маєток, по сусідству із Троекуровим, приїхав князь Верейский.

Йому було п’ятдесят років, але він виглядав старше. Кирила Петрович радувався такому сусідству й незабаром близько з ним зійшовся. Глава 14 Маша одержала листа від Дубровского, але не встигла його прочитати, оскільки батько покликав її до себе й повідомив, що князь Верейский’ просить її руки. Троекуров наказав їй вийти заміж. Махаючи у своїй кімнаті прочитала лист Дубровский запрошував її на побачення.

Глава 15 При зустрічі Володимир, що вже знав про усім, запропонував Маші “позбавити її від ненависної людини”. Але дівчина заборонила вбивати Верейского й попросила поки не втручатися, сподіваючись переконати батька. Дубровский сумнівався в цьому. На прощання Дубровский дав дівчині кільце, і Маша обіцяла вдатися до його допомоги, якщо не зможе впоратися сама. Вона повинна була покласти кільце в дупло дуба, це й було б сигналом Дубровскому.

Глава 16 Троекуров приймав поздоровлення, а Маша все відкладала рішуче пояснення. Нарешті вона написала лист Верейскому із проханням відмовитися від її, але князь віддав лист Троекурову. Кирила Петрович вирішив прискорити весілля. Він оголосив, що вінчання відбудеться через день, і замкнув Машу до вінчання. Їй залишалося тільки плакати.

Глава 17 Ранком зненацька під вікном з’являється Сашко й пропонує сестрі допомога Маша дає йому кільце Дубровского, але тільки Сашко поклав кільце в домовлене місце, як невідомий рудий хлопчисько запустив туди руку. Сашко, думаючи, що той хоче украсти кільце, кинувся на нього, кличучи на допомогу двірських. Хлопчиська відвели до Кириле Петровича. Сашко зізнався, що відніс кільце в дупло на прохання сестри, по суті, зрадив її. Рудий хлопчисько тримав мову за зубами, сказав тільки, що він двірська людина Дубровского, крав у Покровський малину.

Пан зажадав у хлопчика кільце “Хлопчик розтиснув кулака й показав, що в його руці не було нічого”. Його спочатку замкнули, допитували, а потім відпустили, і він побіг у Кистеневку. Глава 18 У Покровський Машу одягали до вінця, її майже на руках віднесли в карету.

Обряд вінчання проходив у порожній замкненій церкві. Марья Кирилівна із самого ранку чекала Дубровского, сподіваючись на нього допомога Коли ж вінчання закінчилося, вона “усе ще не могла повірити, що життя її була навіки окута, що Дубровский не прилетів звільнити її”. По дорозі назад в Арбатове люди Дубровского зупинили карету. Дубровский сказав Маші, що вона вільна, але вона відмовлялася виходити з карети. Довідавшись, що це Дубровский, князь ранив Володимира вплечо.

Селяни хотіли зарізати князя, але Дубровский зупинив їх. Махаючи відмовилася від запропонованої волі, оскільки вже була повінчана. Дубровский, не чуючи її останніх слів, зомлів. Селяни відвезли Володимира, “не протока ні єдиної краплі крові в помсту за кров свого отамана”. Глава 19 “Посередині дрімучого лісу на вузькій галявині піднімалося маленьке земляне зміцнення, що складається з вала й рову, за яким перебувало кілька куренів і землянок”.

В одному з куренів був поранений Дубровский. Дозорець повідомив, що в лісі здалися солдати на чолі з офіцером. Спочатку вони стали долати розбійників, але Дубровский убив офіцера, і солдати відступили.

Розбійники вкрилися в “міцності”. На їхнє піймання була відправлена рота солдатів Розуміючи, що вони приречені, Дубровский, “оголосив, що має намір назавжди їх залишити, радив і їм перемінити спосіб життя”, зникши у віддалені губернії. Дубровский взяв із собою вірної людини й зникли, “грізні відвідування, пожежі й грабежі припинилися.

Дороги стали вільні. По інших звістках довідалися, що Дубровский зник за кордон”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций