Дитинство. Отроцтво. Юність характеристика образа Зухина

Розміщено ЗНО по біології в 3 июня 2012

ДИТИНСТВО. ОТРОЦТВО. ЮНІСТЬ (Трилогія, 1851 - 1855) Зухин- товариш Николеньки по університеті. Йому років вісімнадцять. Палка, сприйнятлива, діяльна, розгульна натура, повна сил і енергії, що розтрачуються в гульбах.

Час від часу запиває. Оповідач знайомиться з ним на з” брании кружка студентів, що вирішили разом готуватися кекзаменам. “…Маленький щільний брюнет із трохи оплили й завжди глянсуватим, але надзвичайно розумною, живою й незалежною особою.

Це вираження особливо надавали йому невисокий, але горбатий над глибокими чорними очами чоло, щетинисті короткі волосся й часта чорна борода, казавшаяся завжди неголеної. Він, здавалося, ніколи не думав про себе (що завжди мені особливо подобалося в людях), але видно було, що ніколи розум його не залишався без роботи”. Науки він не поважає й не любить, хоча даються вони йому з надзвичайною легкістю. 3. - тип різночинця, розумного, знаючого, хоча й не приналежного до розряду людей comme il faut, що спочатку викликає в оповідача “не тільки почуття презирства, але й деякої особистої ненависті, що я випробовував до них за те, що, не бив comme il faut, вони начебто вважали мене не тільки рівним собі, але навіть добродушно захищали мене”.

Незважаючи на непереборну відразу до їхньої неохайної зовнішності й манер, оповідач почуває в 3. і його товаришах щось гарне й тягнеться до них. Його залучають знання, простота, чесність, поезія молодості й молодецтва. Крім безодні відтінків, що становлять різницю в їхньому розумінні життя, Николень-Ка не може позбутися від почуття нерівності між ним, людиною заможним, і ними, а тому ніяк не може “увійти з ними в рівні, щирі відносини”.

Однак поступово він втягується в їхній побут і ще раз відкриває для себе, що той же 3. , наприклад, краще і ясніше його судить про літературу й взагалі не тільки ні в чому йому не уступає, але навіть і перевершує, так що висота, з якої він, молодий аристократ, дивиться на 3. і його товаришів - Оперова, Иконина й ін. , - мнима


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций