Твiр-мрiя. «Софiївка» - це вже iсторiя

Розміщено Екзаменаційні твори в 9 июня 2011

Є у м. Уманi (на Черкащинi) дендрологiчний заповiдник. Створено його на замовлення графа Ф. Потоцького i названо так на честь його вродливої дружини Софiї. Десятки тисяч крiпакiв працювали на будiвництвi цiєї визначної пам’ятки українського садово-паркового мистецтва.

Чим же вона така визначна? Чому ще й зараз їдуть туди люди, щоб подивитись на диво, створене людськими руками?

Будувалась «Софiївка» двiстi рокiв тому: у 1796-1800 роки. Крiпаки рили канали, штучнi озера, глибокi гроти. А потiм насаджували дерева.

Я не була в Уманi, не бачила «Софiївки», але читала про неї i тому дуже хочу там побувати. Хочу побачити i вхiднi ворота парку, ´роти Венери та Дiани, Критський лабiринт, рожевий павiльйон на островi кохання. Є там ще Амстердамський шлюз, Китайська альтанка, Мертве озеро…

Я бачила рiзнокольоровi листiвки iз зображенням цього заповiдни ка. На художньому фото - численнi скульптури за античними сюжетами. Там є статуя Еврипiда, якiй уже 500 рокiв!

Але на фото не побачиш фонтанiв, водоспадiв, шлюзiв… Має «Софiївка» навiть свою пiдземну рiчку Стiкс.

I все це побудовано руками крiпакiв!

Як розповiли менi книжки, 1831 р. цар Микола I вiдiбрав парк у Потоцького i передав його у власнiсть своєї дружини. Вiдтодi парк називався «Царициним садом».

У «Софiївцi» росте понад 400 видiв кущiв та дерев, серед яких є рiдкiснi (тюльпанне дерево, болотяний кипарис та iншi).

Дуже хочу побачити все це на власнi очi.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций