Твір за оповіданнями Ю. Казакова

Розміщено Зарубіжня література в 16 марта 2011

Тема покликання - одна із стрижневих у творчості Ю. Казакова. Будь це тяга до вільної дикого життя, яка бореться з тугою за людині (Тедді, 1956), або нездоланна пристрасть до полювання (Арктур - гончий пес, 1957), або за душу бере спів (Тралівалі, 1959, Ніч , 1955), це завжди - осягнення великого, таємничого сенсу життя . Ось співає бакенщик Єгор, і забуте все - грубість і дурість Єгора, його пияцтво і хвастощі .., і тільки надзвичайний голос дзвенить, і в’ється, і туманить голову … (Тралі-валі). Такі моменти буття особливо приваблюють письменника. Всі сили душі його героїв концентруються в єдиному пориві, і раптово відкривається приголомшлива, пронизлива краса світу. Здатність до душевного пориву перетворює Соню - героїню оповідання Неприваблива (1956). Перед повнотою і силою її страждає душі відступає все: нескінченна самітність, тяжке відчуття власної неповноцінності, тупість і цинізм Миколи, надаючи її чавунної силою. Вона відчула вже втомлену, покійну силу землі … і як, напевно, хороша стала в темряві - самотня під палахкотливими, падаючими зірками.

Особливе місце у творчості Юрія Казакова займає розповідь про сліпу собаці, розповідь з дивним, зоряним назвою Арктур - гончий пес. Багато я бачив відданих собак, собак покірних, примхливих, зверхників, стоїків, підлиза, байдужих, лукавих і порожніх. Арктур не був схожий ні на одну з них. Почуття його до свого господаря було незвичайним і піднесеним … Але якщо не міг він нічого побачити, зате в чуття не могла з ним зрівнятися жодна собака … І ще була у нього одна особливість: він ніколи не вищав і не скиглив, напрошуючись на жалість, хоча життя була жорстока до нього . Раптове, як осяяння, пробудження незвичайного чуття і пристрасті до полювання додало його життя піднесений і героїчний зміст.

З початком роботи над Північним щоденником (1960-1972) пов’язують дослідники новий етап творчості Ю. Казакова. За визнанням автора, це дійсно незвичайна для нього книга, і тому, що писалася вона більше десяти років, і тому, що складають її нариси. Можливості цього жанру були їм гідно оцінені і блискуче використані: Жанр цей - дуже ємний і гнучкий. Те, що твій герой - живий, конкретний чоловік, а не збірний образ, звичайно, представляє для письменника певні труднощі, але в той же час тут поміщена і сила жанру . Книга густо населена такими героями - людьми, чиє життя сповнена постійної праці і вимагає щоденного мужності. З ретельністю літописця описує Казаков ловлю риби, полювання, побут, звичаї - все те, що складає життя моряків і поморів. Вони працюють на крихітних суденцях - на шхунах, мотоботи, сейнерах, на малих рибальських траулерах. Як же б’є морі ці суденця і якими мужніми повинні бути всі ці люди! Козаків точний у всьому: в описі дикої, екзотичної для середньо жителя природи, в цифрах, що відображають економічну сторону життя риболовецьких господарств; навіть прізвища та імена своїх героїв він не змінив : так і прийшли вони на сторінки нарисів зі своїми звучними, древніми, як море, іменами - Нестор, Кір, Євлампій, Тико Вилка. Письменник називає їх тихими героями, все життя ворогуючими жестокостям природи.

Образ дороги, далекої дороги, жага мандрів як істинно людського способу буття у світі і мотив мужності як би скріплюють воєдино книгу нарисів Північний щоденник. Прихильність жанру оповідання, ліричний склад таланту, особливості тематики творів Казакова дають підстави назвати серед його попередників і літературних учителів А. П. Чехова, І.А. Буніна, І.С. Тургенєва, М.М. Пришвіна, К.Г. Паустовського, Е. Хемінгуея. Яскравим самобутнім талантом Ю. П. Казаков продовжив потужну традицію російської класичної літератури.

Твір на тему: Твір за оповіданнями Ю. Казакова


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций