Типовість образів і подій у повісті Ю. Федьковича «Три рідні брати»

Розміщено Українська мова в 16 марта 2011

Творча спадщина Юрія Федьковича дуже різноманітно: це поезії, проза, драматичні твори, казки та перекази. Прозові твори Юрія Федьковича захоплюючі, психологічні та художньо завершені. Повість «Три як рідний брат» - унікальне прозовий твір, адже це єдина оптимістична повість письменника. Найбільш поширеними темами творів письменника є тема нещасливою любові. Всі повісті найчастіше мають трагічну розв’язку. Але повість «Три як рідний брат» - це твір у тому, як за допомогою друзів, дружньої підтримки героєві вдається вирішити складні життєві ситуації, вирішити багато проблем і подолати внутрішні конфлікти і конфлікт з суспільством.

Хоча твір «Три як рідний брат» є унікальне в контексті творчості Ю. Федьковича, образи і події твору типу. Головні персонажі - жольнери Іван Шовканюк, Яків Нестерюк, німець Тоне Таймер і словак Бая. Оповідання ведеться від імені головного героя - Шовканюк. Це допомагає автору як можна краще зобразити внутрішній світ Івана. Тоне рятує Івана від смерті, коли Іван замерзає в дорозі. Бая прослужив зайвий час, щоб Шовканюк зміг піти у відпустку, а Яків працює за Івана і сплачує його борги.

Автор майстерно поєднав типовість образів з глибокою психологічністю твори. Образи головних героїв нагадують нам героїв фольклорних творів: Вони ніколи не залишаються байдужими до горя і невдач своїх друзів, готові прийти на допомогу. Всі вони мужні, сміливі, їх не лякають труднощі і невдачі.

Для чого автор створив типові образи? На мою думку, за допомогою саме таких, близьких до фольклору образів автор зобразив головні ідеї твору. Автор намагався зобразити життя жовнірів, не ідеалізуючи еіх і не приховуючи труднощів цьому житті. І поруч з цим він зобразив справжню дружбу і взаємодопомогу, він підкреслив, що ситуації, зображені в повісті, трапляються з багатьма жовнірами. І ці ситуації поширені: саме вони часто призводять до трагедії всеї життя жовніра. З повісті ми дізнаємося багато нового про цю історичну та соціальної сторони життя нашого народу. Твір вчить нас самопожертви, любові до своїх друзів. Повість Ю. Федьковича «Три як рідний брат» - дуже захоплююча, життєстверджуюча і глибоко повчальна.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций