Образ російського народу у віршах Некрасова

Розміщено Шкільні твори в 15 марта 2011

Для цієї війни селянам потрібні були керівники. Людьми, здатними стати селянськими ватажками, в поемі показані Єрмил Гірін і Григорій Добросклонов. Єрмілов Гирін описаний в першому розділі поеми. Пошана він завоював «ні грошима, Ні страхом: суворої правдою, Розумом і добротою!». Будучи писарем, потім бурмистром, мірошником, Гирін ніколи не брав хабарів, не завищував плати за помел, завжди відстоював справедливість, заступався за простий народ. У цих вчинках не було особливого геройства, але вони відрізняли Тириною від інших людей його положення, й коли настав рішучий момент - бунт у селі правця, Гирін опинився на боці народу, за що і потрапив до в’язниці. Гриша Добросклонов («Бенкет - на весь світ») ще дуже молодий, йому немає дев’ятнадцяти років, але в ньому вже цілком визначилися риси майбутнього революціонера:

… І років п’ятнадцяти Григорій твердо знав уже,
Що буде жити для щастя
Убогого і темного
Рідного куточка.

Думка про рідну вахлачіне зливалася у Григорія з думкою-о всій Росії. У ньому дозрівав великий поет і мислитель, народний заступник і трибун. Уважно слухають юнака селяни, підхоплюють і повторюють сказані ним слова. Пісня «Русь», складена Грицем, - це справжній маніфест очікувалася народної революції:

Рать піднімається - незчисленні,
Сила в ній позначиться Непохитна!

Простий сільський хлопець, син парафіяльного дячка, який жив «біднішими зубожілого останнього селянина», Григорій виявився тим щасливим, якого безуспішно шукали мандрівники протягом всієї поеми. Некрасов дає два визначення щастя. Перше сформулював поп: щастя - це «спокій, багатство, честь». Такий же зміст у поняття «щастя» вкладають, по суті, і поміщик Оболт-Оболдуев, і сивенький попик, що розповідає про Єрмілов Гирін:

Мав він все, що треба
Для щастя: і спокій,
І гроші, і шана …

Але Єрмил Гирін пожертвував і спокоєм, і багатством заради щастя народу. У боротьбі за народну справу бачить своє щастя і Гриша Добросклонов:

«Не треба мені ні срібла,
Ні золота, а дай господь,
Щоб землякам моїм
І кожному селянинові
Жилося привільно-весело
На всій святій Русі! »

Гриша Добросклонов - найулюбленіший герой Некрасова. Ні в один художній образ не вклав поет стільки гарячого почуття і душевної теплоти. Він воскресив в герої дорогі його серцю риси Н. А. Добролюбова. Б той же час в Григорії Добросклонова втілений збірний образ революційної російської молоді, в якій поет бачив світле майбутнє Росії.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций