Роздуми над поезією Маяковського

Розміщено Шкільні твори в 15 марта 2011

Як відомо, лірика передає переживання людини, її думки і почуття, викликані різними явищами життя. У поезії Маяковського відбивається лад думок і почуттів нової людини - будівельника соціалістичного суспільства. Основні теми лірики Маяковського - радянський патріотизм, героїка соціалістичного будівництва, перевага соціалістичного ладу над капіталістичним, боротьба за мир, зміцнення оборонної могутності країни, місце поета і поезії в робочому строю, боротьба з пережитками минулого і т, д. злиті воєдино, вони відтворюють вигляд людини, що гаряче любить свою батьківщину, відданого ідеям революції і народу. Дуже дорога відкритість, громадянськість поета, його прагнення показати «єство і плоть» комунізму, кожного запалити бажанням «думати, дерзати, хотіти, сміти».

В ім’я революції Маяковський створює надзвичайний ораторський лад вірша, який піднімав, кликав, вимагав йти вперед. Ліричний герой - борець за загальне щастя, І на яку б найважливіша подія сучасності ні відгукнувся поет, він завжди залишався глибоко ліричним поетом і стверджував нове розуміння лірики, в якому настрої людини зливаються з почуттями всього народу.

Герої Маяковського - звичайні, але в той же час дивовижні люди «Розповідь про Кузнецькбуд». Під час будівництва міста мужні люди живуть під відкритим небом, мерзнуть, голодують, попереду у них великі труднощі, але «через чотири роки тут буде місто-сад!». Лірика Маяковського багата і різноманітна. Чимало своїх віршів поет присвятив темі патріотизму. Кращі з них - «Товаришу Нетте - пароплаву і людині» і «Вірші про радянський паспорт». Перший вірш - спогад про радянський дипкур’єра Теодора Нетте, загиблого при виконанні службового обов’язку. Вступом до теми служить зустріч Маяковського з пароплавом, що носять ім’я прославленого героя. Але поступово корабель одушевляється, і перед поетом виникає образ людини:

Це він.
Я впізнаю його.
У блюдечках-окулярах рятувальних кіл.
- Здрастуй, Нетте! ..

Потім слід спогад про Нетте, який був другом Маяковського. Ці буденні спогади змінюються в центральній частині вірша описом героїчного вчинку простої людини - «слід героя світлий і ліжко». Рамки вірші розширюються: розпочате з опису дружньої зустрічі, воно піднімається до думок про Батьківщину, про боротьбу за комунізм. Такі, як Нетте, не вмирають - вони живуть у назвах, в рядках віршів. Гімном Радянської Батьківщини звучить і інше ліричний вірш Маяковського - «Вірші про радянський паспорт». Воно починається з незначного події - опису перевірки паспортів у залізничному вагоні в момент прибуття поїзда на кордон. І поет помічає багато чого: і чемність чиновника, який «не перестаючи кланятися», «з повагою» бере документи американця і англійця, і його зневага при вигляді польського паспорта, І раптом,

неначе
опіком
рот
скривився
панові.
Це
пан чиновник
бере
мою
червоношкірих паспартіну.

Мирне протягом порушено, «Жандармська каста» готова кинутися на поета, але в його руках - «молоткастий, серпастий радянський паспорт», за ним - країна соціалізму. Маяковський гордий за свою могутню Батьківщину: «Читайте, заздріть, я - громадянин Радянського Союзу!». Багато віршів присвятив Маяковський та поезії («Ювілейне», «Сергію Єсеніну» та інші), а також поему «У повний голос». Він пише «про місце поета в робочому строю», про значення поезії для народу, для його боротьби за комунізм. Поет підкреслює відповідальність поета перед суспільством, тому його лірика відрізняється високою ідейністю і народністю.

Твір на тему: Роздуми над поезією Маяковського


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций