У чому я бачу сучасність поезії О. Блока

Розміщено Шкільні твори в 15 марта 2011

Яскравий представник російського символізму, поет, публіцист, драматург. Творчість поета умовно поділяють на три періоди, які сам поет представив у трьох книгах віршів. Вірші про Прекрасну Даму» - визначальний цикл «Книги першої» (1898-1904). Книга сповнена таємничої містики, прагнення до любові; шість років поет оспівує Прекрасну Даму, яку називає Вічно Юній. Сюжети віршів (їх всього в книзі 686) символічні, філософічні. Друга книга символізує злам поглядів поета (1904-1908 рр..), Розвивається урбаністична (міська) тема, поет сповнений апокаліптичних настроїв («Місто», «Снігова маска», «Вільні думки»).

Вірші 1907-1916 рр.. - третя книга - це відтворення життя у всіх його проявах: любов, революція, роздуми про батьківщину («Страшний світ», «Кармен», «Батьківщина»). Поема «Дванадцять» (1918) стала завершальним твором Блоку. Автор продовжує одну з головних своїх тем - тему Росії, яка виникає в апокаліпсичному вигляді. Гине старий світ, але народження нового є драматичним. У поемі звучить мотив самознищення. Блок вважав цей твір найкращому зі всього, що ним написано. Поезія Олександра Блока була, є і буде сучасною завжди. Так як не може мати категорії часу гуманізм і духовність, громадянськість і патріотизм - все те, що притаманне яскравому творчості цього поета. Тому і сьогодні його вірші, написані щирим і чесним серцем, хвилюють душі небайдужих до долі рідної землі людей. Людей, які, як і О. Блок, безмірно люблять цю землю і пропускають крізь себе всі болі і радість свого народу.

Готовий поділити весь тягар випробувань, яке випало жахливими війнами початку ХХ-го століття на долю рідної землі, Блок вчить нас справжньому патріотизму. Саме віра в очисну силу революції і очікування швидкого оновлення підказують йому рядки видатної поеми «Дванадцять» і поетичної композиції «Скіфи». Звертаючись до сьогоднішніх подій в Україні, можна дізнатися, в чому схожий конфлікт - боротьбу старого і нового, спрямованість прагнень у майбутнє. У своїх творах поет беззаперечно виступає за створення у революції, а не за руйнування; його надихає поезія цієї революції, але лякає російський бунт, якого так боявся ще А. С. Пушкін.

А. Блок попереджає нас, що створення складніше руйнування. Але тріумф добра, неминучий: в кінці поеми «Дванадцять» ми бачимо вже не «натовп», а революційний народ, що йде до свого майбутнього «державним кроком». Безсмертна і завжди сучасна лірика Блоку. Вона очищає душу і підносить її, а значить, духовно збагачує особистість, стверджуючи її як Людину з великої літери.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций