Шкільний твір за творчістю Е. Дударя

Розміщено Українська література в 15 марта 2011

Назва цього твору - це назва одного із збірок сатири та гумору Євгена Дударя. Ця точна фраза, як мені здається, могла б бути своєрідним девізом до всього т творчості письменника. А творчість його надзвичайно різноманітно. Євген Дудар - не тільки письменник-гуморист, а і артист гумористичного жанру, тобто він є і виконавцем своїх творів. Погодьтеся, таких письменників в українській літературі мало. Він лауреат багатьох премій, член Спілки листа Україна, але краще, ніж всі нагороди, його творчість говорить сама за себе.

Важко сказати, в якому жанрі працює сатирик. Так, це гумористична, сатирична проза та її усне сценічне виконання … До речі, Євген Дудар є учасником багатьох радіо-і телепередач, але, на жаль, знайти ці записи не так просто. Сатира автора не обмежується якоюсь однією темою - політикою, приватним життям людей, побутом, культурою. Все, що відбувається у світі, у суспільстві знаходить своє відображення у творах Дударя.

Чудово, що, маючи власний погляд, власний голос, сатирик не «тиражує себе», як це часто буває з гумористами: кожне його твір здається новим, свіжим оригінальним і глибоко життєвим. Варто повчитися у цієї людини не стільки умінню висловлювати свої думки, скільки самому способу мислення і світорозуміння. Насправді писати про один або декількох окремих творах Є. Дударя важко, так як вони всі разом складають неповторну картину світу - світу такого, яким він є, але описаного по-своєму, під неочікуваним кутом зору. Власне, навіть самі назви говорять нам багато: «Профілактика совісті», «Не вчіть яблуню родити яблука», «Україно моя, Україно» … Це великий талант, на мою думку, говорити не просто влучно, але й коротко, лаконічно, без нічого зайвого. Підібрати такі слова і ситуації, які через дрібне вкажуть на велику, а то і нескінченне.

Окрема частина діяльності Євгена Дударя - телевізійні і радіовиступи зі своїми творами. Шкода, що майже немає можливості ознайомитися з ними. Саме ці передачі зберігаються десь у архівах, але хіба їх знайдеш, дістанеш …

Але є і приємне - твори письменника доступні читачам. І не просто доступні, але і подобаються ім.

А ще - афоризми Євгена Дударя. Точні, нові, оригінальні, глибокі за змістом і безмежно дотепні за формою. Насправді, майже будь-яке його твір можна, як кажуть, розділити на афоризми, так як такий стиль. Фактично, автор говорить своїм ж словами: «Коли у гумориста нема почуття гумору - це не страшно! Найстрашніше, коли немає почуття міри ». Коли читаєш твори Євгена Дударя, дуже хочеться десь поблизу мати блокнотик, щоб записати блискучі думки і спостереження письменника, фрази й афористичні його висловлювання. Ось, наприклад: «Не кожен, від кого ладаном пахне, святий». «За безсмертним не плачуть», «Прометей був у набагато кращому становищі, ніж українець. Йому клював печінку лише один орел »,« Перелякані орли злітають у небо, сполохані жаби стрибають у болото »,« Усмішка - повітря, яким душа дихає ».

І найулюбленіший мій афоризм Є. Дударя: «Для того, щоб сміх перевернув світ, точкою опори повинні бути власне серце». Навряд чи за мету художник має це «перевернути світ», ця метафора повинні сприйматися, як бажання скоригувати, змінити на краще, виправити … У текстах Євгена Дударя відчувається серце письменника, який дає змогу його творам впливати і виховувати і, звичайно, дивувати , приворожувати дотепністю і глибиною.

Твір на тему: Профілактика совісті


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций