Відповідальність за долю близької людини в новелі Дж. Олдріджа Останній дюйм

Розміщено Шкільні твори в 15 марта 2011

У новелі Останній дюйм автор розкриває нам момент дорослішання юного героя під тиском важкого випробування. Герой, десятирічний хлопчик Деві, відправляється зі своїм батьком Беном на літаку на безлюдне морське узбережжя. Там Бен буде знімати акул під водою. Це дуже небезпечна робота, але за зйомки платять хороші гроші.

Приземляя літак, Бен розповідав синові секрети льотної майстерності. Виявляється, при посадці дуже важливий останній дюйм - якщо візьмеш трохи вище, то літак буде пошкоджено, а опустив занадто низько, то налетить на купину і перекинешся. Нарешті, після вдалої посадки, Бен з аквалангом і свіжим м’ясом для приманки акул пірнув під воду, а Деві залишився на березі. Акули не змусили себе чекати, відразу припливли на запах крові. Вже почавши знімати, Бен зауважив, що сам випадково забруднився в крові, коли ховав м’ясо в міжгір’ї рифу. Акули накинулися на людину і сильно його поранили. Бен ледве-ледве відбився від хижачок. Зібравши останні сили, він вибрався на берег. Одна рука в нього була майже відірвана, інша нагадувала зжовані шматок м’яса. Бен зрозумів, що загине від втрати крові, але більше хвилювала його думка, що ж буде з Деві. Адже вони нікому не сказали, куди їдуть. Батько вирішує, що хлопчик повинен сам вести літак, однак не відразу говорить йому про це. Він просить Деві підтягти його на рушник до літака і допомогти забратися в кабіну. Хлопчик бачить, що батько навряд чи зможе вести літак. Бен же жартує, підбадьорюючи сина, каже, що вітер сам віднесе нас додому. Зрештою Бен зізнається, що за штурвал доведеться сідати хлопчикові.

Деві дуже злякався, адже він не вміє керувати літаком. Але, зціпивши зуби, він слідує всім вказівкам батька. На чашу терезів поставлено життя рідної людини, вибору немає. Поступово хлопчик знаходить впевненість у своїх силах. Слідуючи вказівкам батька, він піднімає літак в повітря, але справа значно ускладнюється сильним вітром і насувається темрявою. Бен же раз у раз втрачає свідомість. Деві діє самостійно, одночасно намагаючись вивести батька з напівнепритомності. І ось вже внизу злітна смуга. Залишився останній дюйм між життям і смертю. Відважний хлопчик садить літак, і прокинувся Бен розуміє, що обов’язково виживе.

Так десятирічний хлопчик, завжди скромний і тихий, довів, що гідний називатися чоловіком. У складній ситуації він не втратив самовладання. Зрозумівши, що від його дій залежить життя батька, Деві зібрався з силами і зробив, здавалося б, неможливе. Багато дорослі чоловіки розгубилися б на його місці. А хлопчик, переступивши через свій страх, підняв в повітря літак і благополучно впорався з бурхливою стихією. Відчуваючи відповідальність за долю близької людини, він не відступив перед особою небезпеки й показав усі найдужчі сторони чоловічого характеру - сміливість, рішучість, твердість і уміння самостійно приймати рішення.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций