Роль фантастики в романі Подорож Гулівера

Розміщено Шкільні твори в 15 марта 2011

Всесвітньо відомий автор Подорожі Гуллівера Джонатан Свіфт був не тільки обдарований літературним талантом, але і активно використовував його в політичних цілях - в боротьбі за мир і справедливість. Ось чому Подорож Гулівера не можна назвати книгою для дітей - вона писалася Свіфтом для дорослих, і в ній відбилися реальні погляди автора на ненависні йому порядки і звичаї в Англії початку XVIII століття.

Даючи волю своєї фантазії й уяві, Свіфт створює на сторінках своєї книги фантастичну, неіснуючу країну - Ліліпутію. Живуть тут, само собою зрозуміло, ліліпути - крихітні чоловічки, які створили власну державу, що мають власний уряд і закони.

Головний герой роману Гуллівер намагається ставитися до монарха і жителям цієї незвичайної країни серйозно і неупереджено, частіше за все, він проявляє себе як справжній учений. Однак нам дуже смішно спостерігати за чварами політичних партій, причина яких - у висоті каблуків. А причину багаторічних воєн Ліліпутії з сусідньою державою (з якого кінця потрібно розбивати яйця - з тупого або гострого) теж можна було б вважати кумедною, якби в справжніх кровопролитних битвах не гинули тисячі солдатів.

Вводячи елементи фантастики, Свіфт оголює і гостро висміює вади сучасного йому англійського суспільства, його правлячих кіл. На прикладі ліліпутів автор показує читачеві, як нерозумно витрачати все життя на вирішення дрібних, придуманих проблем, у той час як актуальні і потребують негайного вирішення питання залишаються без уваги.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций