Роберт Льюїс Стівенсон. «Вересовий мед»

Розміщено Шкільні твори в 11 марта 2011

Уславлення подвигу в непримиренній боротьбі з іноземними загарбниками. Фольклорні елементи у творі. Шотландія … ії краса вражає кожного бескидами із вічнозеленими соснами, кремезними дубами, мальовничими озерами, і саме цей край дав світові багато відомих митців. Серед них письменник Роберт Льюїс Стівенсон. Відомий прозаїк і поет народився у заможній сім’ї. Доля обділила його здоров’ям. Прикутий хворобою до ліжка, Стівенсон багато читав. Він прожив коротке життя, але намагався, попри свою хворобу, зробити його цікавим і насиченим. Писав чудові вірші, їздив верхи, плавав на човні, складав молитви для місцевих жителів.

Пикти — найдавніший з відомих народів, що населяли Шотландію. У шотландському фольклорі пикти часто постають темношкірою расою, невеликими на зріст. У V ст. в Шотландію з Ірландії прийшли завойовники — скоти, а з півдня — англосакси. До IX ст., після тривалих воєн, вони знищили або підкорили пиктів, і ті припинили своє існування як окремий народ.

Вересовий ель (пиво), поза сумнівом, — найстаріша пивоварна спадщина Шотландії. Історія приготування вересового трунку має стародавню традицію. Під час археологічних розкопок на шотландському острові Рум були виявлені черепки епохи неоліту, датовані приблизно 2 000 років до н.е., на яких були знайдені сліди пінного напою, що містять верес. Набагато пізніше, приблизно 100 років до н.е., було відомо, що кельти готували відвар із квітів вересу і меду, але найбагатша спадщина з виготовлення вересового елю стосується часів, коли Шотландія називалася Країною пиктів. Верес — вічнозелений низький кущ з дрібним і численним листям і ліловорожевими квітами. Трунок — напій.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций