Сюжет повісті Джека Лондона «Біла безмовність»

Розміщено Світова література в 11 марта 2011

Крізь безкрайню сніжну пустелю рухаються три собачі упряжки: Мейсон, його дружина індіанка Рут і його друг Мейлмют Кід. Продукти в них під кінець. Голод терзає і людей, і собак. Попереду двісті миль за невбитій сніговій дорозі. Їжі вистачить лише на шість днів, а для собак і зовсім нічого немає. Мейсон втішає дружину, розповідає, як добре їм буде, коли вони повернуться додому. Але доля розпорядилася інакше. Величезне дерево, «схильний під тягарем років і вагою снігу, зіграло свою останню роль у трагедії життя». Мейсон почув застережливий тріск, але не встиг відскочити убік - дерево придавило його. Мейсон був страшно покалічений; ноги паралізовані; пошкоджені внутрішні органи. Ніякої надії. Вмираючи, він розповідає Киду, що Рут чекає дитину, і вимагає застрелити його і йти далі:

 «Зрозумій, це моя дружина, мій син». Даремно Кід намагається умовити його відтягнути годину від’їзду: «Лише один день. Ми як-небудь протягнемо з їжею, а може бути, я підстрелив лося ». Він молив небо, щоб воно послало йому лося, тільки одного лося, але, здавалося, вся дичина покинула країну, і під вечір, вибившись з сил, він повернувся з порожніми руками і важким серцем … »Рут покірливо вислухала останню волю чоловіка: жінка свого племені, вона не звикла перечити чоловікові. Коли Рут, змахнувши бичем і понукая собак, рушила в дорогу, Кід повернувся до вмираючого одному і, нагнувши верхівки двох сосонок до землі, спорудив щось на зразок тих сховищ, які влаштовують мисливці, щоб уберегти свої припаси від росомах. Прозора чистота і холод Білого Безмовності під сталевим небом безжальні.

 «Пролунав короткий постріл; Мейсон злетів вгору, у свою повітряну гробницю, а Мейлмют Кід, підхльостуючи собак, щодуху помчав геть по сніговій пустелі».


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций