В. Васнецов. «Богатирі» (твір по картині)

Розміщено Вільні теми в 8 марта 2011

Віктор Михайлович Васнецов - знаменитий російський художник-передвижник, автор жанрових картин, ліричних і монументально-епічних полотен на тему російської історії, народних билин і казок. Одним з найбільш відомих творів Васнецова є картина «Богатирі».

Художник зобразив на картині трьох билинних богатирів - Іллю Муромця, Добриню Микитовича і Альошу Поповича. Вони стоять у кінному дозорі, оберігаючи Русь від навали ворогів-кочівників.

Кожного з персонажів картини Васнецов наділив характером, кожному надав індивідуальні риси. Ось у центрі Ілля Муромець, в кольчузі і шоломі, озброєний 8216залізної палицею, списом і щитом. З-під рук пильно вдивляється богатир в степові простори. Могутній Ілля Муромець, могутній його вороний кінь. Праворуч від Іллі - улюбленець російського народу Добриня Микитович. Він одягнений дуже ошатно: у нього візерунчастий шолом, шиті чоботи, блискучі обладунки, червлений щит, меч. Богатир нетерпляче стискає рукоятку меча: бути лайливої потісі! Зліва від Іллі наймолодший з трьох богатирів - Альоша Попович. Юний богатир тримає напоготові цибуля, споряджений стрілою. Але не тільки воїн Альоша Попович - на боці у нього гусла. У короткі хвилини відпочинку Альоша радує побратимів веселими дзвінкими піснями.

В образі трьох богатирів Васнецов втілив споконвічну мрію російського народу про непереможний і справедливому захисника. Безліч билин складено про Іллю Муромця, Добриня Микитич та Альошу Поповича. Кожен, хто читає їх, по-різному уявляє собі героїв-богатирів. І тільки величезний талант Віктора Михайловича Васнецова дозволив нам як би на власні очі побачити мужніх безстрашних богатирів, образи яких з такою художньою силою втілені в російській фольклорі.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций