Майстри сцени та їх учні і підопічні

Розміщено Універсальні в 7 марта 2011

Як підготувати абітурієнта до вступу в театральний вуз? Що повинен робити викладач і учень? Процес підготовки студента дуже складний і трудомісткий, але цікавий. Це приблизно як ліпити щось з м’якої глини. Молодий організм швидко вбирає інформацію і хороший майстер може зробити з нього шедевр, головне, що б учень пізнавав гарне і навчився відрізняти погане.

Так ось, Власне вчитель акторської майстерності повинен віддатися своїй справі на сто десять відсотків. Викладач повинен обговорювати кожну фразу, кожен момент, адже невдало сказана фраза може інтерпретуватися свідомістю молодої людини по іншому. Якщо учень зрозуміє щось неправильно це гірше ніж він взагалі не зрозуміє. Викладач акторської майстерності повинен правильно вибрати спосіб навчання, підхід для кожного абітурієнта театрального Вузу дуже особистий. Є душевно стійкі люди, які нормально реагують на критику, а є душевно крихкі … А критики буде багато. Тут не вийде дійти до фіналу без помилок. Напевно вчитель потрібен більшою мірою не для того що б навчити вас не робити помилок, а для того, що б Ви навчилися розбиратися в причинах цих помилок.

Що ж повинен робити викладач? У кожного вчителя свій підхід до виховання майбутніх акторів. У першу чергу вчитель повинен працювати над недоліками свого підопічного, саме на них треба сконцентрувати особливу увагу. Учитель повинен довести, що ці недоліки його не прикрашають. Так само в обов’язки викладача входить навчання абітурієнта тонкощам початковій акторської гри. Це буде блюзнірство якщо вчитель не поділитися з своїм учнем якимось фірмовим секретом. У такому випадку можна припустити, що педагог просто працює, без емоцій. Що ж повинен учень? Учень повинен працювати набагато більше викладача. У нього мало прав, але багато обов’язків. У першу чергу учень повинен слухати свого вчителя. Саме слухати, а не слухатися! (Хоча слухатися теж повинен, але трапляються і шкідливі генії). Треба аналізувати всі отримувану інформацію, питати все, що незрозуміло. Учень зобов’язаний, нормально сприймати критику і не зазнаватися від похвали. Все має бути збалансовано.

Нехай все те, Що відбувається за лаштунками ми не будемо афішувати. Це особиста справа системи яку можна в загальному назвати “абітурієнт”, ми можемо лише насолоджуватися кінцевим результатом. Хоча іноді для того, щоб розібратися в деяких подробицях потрібно відкрити трохи завісу і поспостерігати крадькома за ними. Але всього розголошувати не варто. Інакше пропаде інтерес. Це як фокус - коли ви знаєте, в чому його суть він стає вже не таким цікавим і чарівним. Так давайте і ми залишимо деякі тонкощі навчання.

Експрес-курси акторської майстерності проекту «Сцена» в рамках тренінгів центру «Фактор Успіху» допоможуть Вам в екстреному режимі пройти підготовку до вступу в театральні ВУЗи. Наші тренінги-семінари зможуть створити правильний психофізичний настрій для успішного проходження непростих творчих турів.

 


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций