Пошуки П’єра Безухова в романі Л. Н. Толстого «Війна і мир»

Розміщено Шкільні твори в 6 марта 2011

П’єр Безухов, один з головних героїв роману Льва Миколайовича Толстого «Війна і мир», Зображений як людина, Який знаходиться в пошуку істини і найголовніших цінностей у цьому світі, але робить він це не розумом, а серцем. Взагалі ж, 1812 рік є дуже непростим часу для життя Росії. У багатьох людей, незалежно від їх положення в суспільстві, саме в цей час відбулася переоцінка існуючих цінностей, переосмислення життя. Ця епоха допомогла багатьом людям знайти істинний сенс життя людини, знайти порозуміння з життям. У Льва Толстого є кілька улюблених героїв. Яких він зобразив у «Війні і мирі». Одним з них є П’єр Безухов. Цей персонаж перебуває в постійному пошуку, в постійному русі. Читач бачить, як протягом усього роману змінюється характер П’єра, формується його світогляд. Своїм сформованим характером, П’єр Безухов близький декабристам. Але, шлях цієї людини на сторінках роману багатий зробленими ним у житті відкриттями, а також розчаруваннями. На самому початку роману «Війна і мир» ми бачимо повного, можна навіть сказати товстого, молодої людини, високого зросту. У погляді П’єра проглядається розум. Погляд цей дуже спостережливий, але в той же час і дуже боязкий.

П’єр є емоційною людиною, Податливим і м’яким. Нікому не складає труднощів впливати на цю людину. Головними відмінними рисами П’єра Безухова від оточуючих, є його простота, щирість і природність. П’єру імпонують ідеї Французької революції. Йому подобається образ наполеона. П’єру хочеться

«Зробити республіку в Росії, то самому бути Наполеоном …». Довірливість і наївність П’єра Безухова призводять до того, що він наробив у своїй молодий, ще не зрілої життя. масу помилок. Наприклад, його одруження на Елен Курагиной. Одружившись на дуже гарній жінці він не отримує сімейного щастя. Розлучившись із дружиною і віддавши їй більшу частину свого стану, П’єр пускається в черговий пошук відповідей на багато свої питання: «Що погано? Що добре? Що треба любити, що ненавидіти? Для чого жити, і що таке я … ». На якийсь той період часу П’єру здається, що він знайшов сенс у житті: він захоплюється масонством і його ідеєю стає «переродити порочне рід людський». П’єра захоплюють ідеї «рівності, братерства і любові». П’єр намагається знайти життєві застосування цих ідеалів. Наприклад, Безухов намагається зробити життя кріпаків легше. Він бажає будувати лікарні, школи і притулки. «І лише тепер, коли я … намагаюся … жити для інших, тільки тепер я зрозумів все щастя життя» - говорить П’єр. Але ідеї П’єра Безухова не поділяли більшість людей, навіть серед масонів. І поступово герой роману розчаровується в масонстві, оскільки і в лавах цього товариства він стикається з проявами кар’єризму, лицемірства й святенництва. І знову перед П’єром виникає маса питань: «До чого? Навіщо? Що таке діється на світі? ». П’єр приймає певну участь у Вітчизняній війні 1812 року. Він не був військовим. Але за свої гроші сформував полк, який воює з французами. Сам же П’єр залишається в Москві, а його мета - це вбивство Наполеона, оскільки Безухов вважає саме Наполеона винуватцем лих народу. Війна руйнує віру П’єра Безухова в справедливість. Адже він бачить те. що діється навколо. Знову повірити в добро і справедливість П’єра змушує звичайний солдат - Платон Каратаєв. Після спілкування з Каратаєва, П’єр знайшов «той спокій і достаток собою, до яких він марно прагнув колись», «… дізнався не розумом, а всім єством своїм, що людина створена для щастя, що щастя в ньому самому, у задоволенні природних людських потреб … ». П’єр Безухов шукав сенс життя в усьому: «Він шукав цього у філантропії, в масонстві, в неуважності світського життя, в вині, в геройський подвиг самопожертви, в романтичній любові до Наташі.

Він шукав цього шляхом думки, І всі ці пошуки і їх обдурили його ». В кінці роману читач бачить щасливого П’єра Безухова, оточеного теплом і любов’ю прекрасної сім’ї. Герой твору Льва Миколайовича Толстого «Війна і мир» знайшов духовну гармонію з самим собою, а також з навколишнім світом.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций