Твір на тему: Романтический герой Мцирі

Розміщено Шкільні твори в 17 февраля 2011

Твір по поемі М. Ю. Лермонтова «Мцыри». Дія поеми М. Ю. Лермонтова «Мцири» розвертається на Кавказі, у місцевому монастирі, де жили мирні ченці. Російський генерал, що проїжджав повз монастир, залишив ченцям полоненого змученої дитину років шести. Хлопчик нудився в неволі, не їв, уникав спілкування, «дивився, , на схід!». Ченці виходили іновірця, що залишився в монастирі, але всі так само тужив «по стороні своєї рідний». Один раз «через кольорі років» він зник під покривом осінньої ночі. Його знайшли через три дні в степу, «Він страшно блідий був і худий И слабкий!» Зібравши залишки сил, Мцири починає свою передсмертну сповідь:

«Я мало жив, і жив у полоні.
Таких два життя за одну,
Але тільки повну тривог,
Я проміняв би, якщо б міг».

Все життя він був млоїмо тугою за волею. Існування в монастирських «похмурих стінах» стискувало груди й зрештою стало нестерпним. «Дитя невідомої країни» виривається на волю з тихої обителі. І величезний мир, що відкрився, обрушився на юнака всею міццю, природа захлиснула його, він «сам, як звір, був далекий людей. /І повз і ховався, як змій». У навколишній природі він бачить єднання, гармонію, всі, чого був позбавлений у людському суспільстві. Країна батьків, краси й достатки розкішної природи тягнуть палку душу Мцири далі, у дорогу

!Я ціль одну
Пройти в рідну країну
Мав у душі й переміг
Страданье голоду, як міг.
Однак Мцири заблудився, і гармонія була зруйнована зустріччю з могутнім барсом. Смертельна сутичка відбулася між Мцыри й барсом, вільними, сильними нащадками природи.

Я полум’янів, верещав, як він;
Начебто сам я був породжений
У сімействі барсів і вовків!
..Лазалосъ, що слова людей Забув я!
У цій сутичці з найбільшою силою розкривається героїчна суть характеру Мцири. Він переміг і знайшов у собі сили продовжити шлях.

? Але марне сперечався я з долею: Вона сміялася надо мною!
Ледь він «блаженство вільності пізнав», доля приводить його до «в’язниці», що врятувала колись йому життя. І все-таки Мцири вмер не тільки від ран, отриманих у сутичці з барсом, а ще від того, що:

Мене засмучує лише одне:
Мій труп холодн і німий
Не буде жевріти в землі рідної!
Він залишився нескореним, не зломленим ніякими негодами й стражданнями:

Але що мені в тім? - пускай у раї, У святому позахмарному краї Мій дух знайде собі притулок.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций