Роман-трилогія «Володар Кілець»

Розміщено Світова література в 15 февраля 2011

Твір про письменника, Чий життєвий праця - грандіозна за розмахом і багатозначності філософська казкова епопея, роман-Трилогія «Володар Кілець» (1954-1956)-справедливо вважається значним досягненням англійської літератури XX століття. Цей письменник - Джон Роналд Рейел Толкін (1892-1973), вчений-філолог, знавець західноєвропейського фольклору та середньовічної літератури. Спочатку він склав для дітей чудову повість-Казку «Хоббіт, або Туди і назад» (1937), яка, як з’ясувалося в подальшому, стала свого роду прелюдією до знаменитої трилогії, що займає 1500 сторінок, що охоплює п’ять тисячоліть історії міфічного Средьземелья, що вбирає в сферу розповіді близько шестисот персонажів. «Володаря Кілець» читають і діти, але по-справжньому проникнути в глибини задуму можуть досвідчені читачі.

Зате казка про мандри і подвиги хоббіта Більбо Беггінса, перекладена М. Рахманової вірші у перекладі Г. Усовой, - «Хоббіт, або Туди і назад» - була і залишається переважно світової. Книга вражає незвичайною рельєфністю, критики кажуть «стереоскопічність бачення», відтвореного письменником фольклорно-міфологічного царства, де діють і наділені своїми характерами гноми, гобліни, ельфи, тролі, протиборствують темні і світлі сили. Головний герой - Ледачий товстенький хоббіт Більбо, лісовий чоловічок те саме гномам, вважає за краще ховатися від життєвих бур в затишній норі, але, втягнутий крім своєї волі у вир подій, виявляє і винахідливість і відвагу. У поєдинку з підземним чудовиськом: він ненавмисно опановує кільцем-невидимкою, яке допомагає вислизнути від лютих гоблінів і здолати всесильного дракона Смогу, захопив скарби гномів.
І це ж чарівне кільце, Обростаючи соціальними та етико-філософськими алюзіями епохи боротьби з фашизмом, буде фігурувати в романі-трилогії, про який дає деяке уявлення стаття В. Муравйова, присвячена Толкіном і його дослідникам


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций