Роберт Гейнлейн Ляльководи: Розділи 04-05-06 — C. 4

Розміщено Шкільні твори в 5 июня 2015Я спробував доповісти про результати ще на зворотному шляху, але він мене перебив і наказав повертатися у Відділ. Коли ми з’явилися, Мері була з ним. Старий вислухав звіт, лише зрідка перериваючи його незадоволеним бурчанням.

- Скільки ви бачили? - запитав я під кінець.

- Передача обірвалася, коли ви збили бар’єр, - сказав він. - А те, що було передано, не справило на Президента якогось враження.

- Воно й не дивно.

- Він велів тебе звільнити.

Я весь напружився.

- Я можу й сам…

- Помовч! - прикрикнув Старий. - Я йому сказав, що він може звільнити мене, а зі своїми підлеглими я буду розбиратися сам. Ти, безсумнівно, бовдур, але зараз ти мені потрібен.

- Дякую.

Мері увесь цей час швендяла кабінетом. Я намагався спіймати її погляд, але чомусь не виходило. Потім вона зупинилася за спиною Джарвіса і подала Старому такий же знак, як і в кабінеті в Барнса.

Я двигонув Джарвіса руків’ям променемета по голові, і він обм’як в кріслі.

- Назад, Девідсоне! - гаркнув Старий, спрямувавши йому в груди пістолет. Як щодо нього, Мері?

- З ним все гаразд.

- А він?

- Сем чистий.

Старий обмацував нас поглядом, і я, зізнатися, ще будь-коли не відчував себе таким близьким до смерті.

- Задерти сорочки! - наказав він з похмурим виглядом.

Ми підкорилися, і Мері виявилася слушною. Я почав сумніватися, чи зрозумію я сам, що відбулося, коли в мене на спині виявиться паразит.

- Тепер він! - наказав Старий. - Рукавички!

Ми розтягли Джарвіса на животі й обережно зрізали на спині одяг. Все-таки нам вдалося здобути живий зразок.6Мене ледве не занудило. Від однієї лише думки, що ця тварюка їхала зі мною в машині від самої Айови. Я, взагалі-то, не бридливий, але той, хто бачив паразита й знає, що то таке, мене зрозуміє.

Впоравшись з нудотою, я сказав:

- Давайте зженемо його. Можливо, ми ще врятуємо Джарвіса.

Хоча насправді я так не думав. Чомусь мені здавалося, що людина, на якій прокаталася така тварюка, вже втрачена для нас назавжди.

Старий жестом відігнав нас вбік.

- Забудьте про Джарвіса.

- Але…

- Досить! Якщо його взагалі можна врятувати, то кілька хвилин погоду не зроблять. У будь-якому випадку… - Він замовк. Я теж промовчав, оскільки і так знав, що Старий має на увазі: коли мова йде про безпеку Сполучених Штатів, життя співробітника Відділу коштує нічого.

З пістолетом напоготів Старий чекав, спостерігаючи за твариною на спині Джарвіса. Потім сказав Мері:

- Зв’яжися з Президентом. Особливий код - три нулі сім.

Мері пройшла до його столу. Я чув, як вона говорить щось в мікрофон, але не дуже прислухався, пильно розглядаючи паразита. Той не ворушився і не намагався відповзти.

Мері відірвалася від апарата й доповіла:

- Я не можу зв’язатися з ним, сер. На екрані один з його помічників, містер Макдоно.

Старий поморщився. Цей Макдоно, досить недурна й приємна у спілкуванні людина, відтоді як почав працювати в Білому домі, прославився своєю впертістю і незговірливістю. Президент частенько використовував його як буфер.

Ні, в даний час з Президентом зв’язатися не можна. Ні, передати повідомлення теж. Ні, містер Макдоно не перевищує своїх повноважень. Старий не входить у список винятків, якщо такий взагалі існує. Так, містер Макдоно, безумовно, готовий організувати зустріч. Як щодо наступної п’ятниці? Що? Сьогодні? Виключено. Завтра? Неможливо.

Старий вимкнув апарат. Вигляд у нього був такий, немов він пережив удар. Потім він двічі глибоко зітхнув, трохи просвітлів обличчям і сказав:

- Дейв, запроси сюди лікаря Грейвса. Інші відійдіть подалі.

Грейвс глянув на спину Джарвіса, пробурмотів: “Цікаво” і опустився поруч на одне коліно.

- Назад!

Грейвс підняв погляд.

- Але повинен же я…

- Мовчати й слухати! Так, ти повинен обстежити цю істоту. Але, по-перше, мені потрібно, щоб вона залишалася живою. По-друге, ти повинен подбати, щоб вона не втекла. І по-третє, твоє завдання - це власна безпека.

- Я її не боюся. Я…

- Бійся! Це наказ.

- Я хотів сказати, що мені потрібно підготувати щось на зразок інкубатора, куди ми помістимо істоту після того, як знімемо з носія. Очевидно, її необхідний кисень - але не в чистому вигляді: схоже, вона одержує його через носія. Можливо, тут підійде велика собака.

- Ні! - різко заперечив Старий. - Залиш все як є.

- Е-е-е… Ця людина доброволець?

Старий промовчав, а Грейвс продовжував:

- У подібних дослідах можуть використовуватися лише добровольці. Це питання професійної етики…

Схоже, вчених хлопців просто неможливо привчити до порядку.

- Лікарю Грейвсе, - тихо сказав Старий, - кожен агент у нашій організації добровільно робить усе, що я визнаю за необхідне. Будьте ласкаві виконувати мої розпорядження. Принесіть ноші. І дійте якомога обережніше.

Коли Джарвіса віднесли, ми з Девідсоном і Мері попрямували в бар випити, що було зовсім не зайвим. Девідсона буквально трясло, і, коли перша чарка не допомогла, я спробував заспокоїти його сам.

- Послухай, Дейв, мені теж не по собі від того, що нам довелося зробити. Ці дівчата… Але іншого виходу в нас не було. Зрозумій же, нарешті.

- Мерзенно все вийшло? - запитала Мері.

- Жахливо. Я не знаю, скількох ми вбили. Не було часу на обережність. Але ми стріляли не в людей; це паразити, загарбники. - Я повернувся до Девідсона. - Хоч це ти розумієш?

- Про те ж то й річ. Вони й дійсно вже не люди… Якби справа вимагала, я б, напевно, зміг… напевно, зміг би навіть свого брата застрелити. Але вони просто не люди. Ти стріляєш, а вони повзуть. Вони… Девідсон змовк.

Мене переповняла жалощі. Через якийсь час він пішов. Ми з Мері продовжували говорити, намагаючись придумати, що робити далі, але все безуспішно. Потім вона сказала, що хоче спати й відправилася в жіночу палату. Того вечора Старий наказав всім співробітникам ночувати на базі, так що й мені не залишалося чогось іншого. Я пройшов на чоловічу половину й заліз в свій спальний мішок.

Розбудив мене сигнал тривоги. Сирена ще не змовкла, а я вже вдягнувся, і отут динаміки системи оповіщення заревіли голосом Старого: “Радіаційна й газова тривога! Закрити всі входи й виходи! Всім зібратися в конференц-залі! Негайно!”

Оскільки я виконував оперативну роботу, якихось обов’язків на базі в мене не було, і я вирушив прямо в штаб. Старий, похмурий, як тінь, збирав всіх у залі. Я хотів запитати, що сталося, але півтора десятка інших агентів, клерків, стенографісток і решти виявилися там раніше за мене. Через якийсь час Старий відправив мене до охоронця біля входу дізнатись, скільки людей знаходиться на базі. Потім провів переклик і стало зрозуміло, що всі від старої міс Хайнс, секретарки Старого, до офіціанта з бару зійшлися в зал. Усі, крім чергового охоронця і Джарвіса. В цьому помилок бути не повинно: за тими, хто входить і виходить, у нас стежать ретельніше, ніж у банку за грішми.

Після переклику мене відправили за охоронцем. Але щоб переконати його залишити пост, довелося зв’язатися звідти по телефону з самим Старим. Лише після цього він замкнув двері й пішов зі мною. Коли ми повернулися, Джарвіса теж вже привели в зал. Поруч з ним стояли лікар Грейвс і ще одна людина з лабораторії. Джарвіс був у лікарняному халаті, явно у свідомості, але, очевидно, під дією якогось препарату.

Я почав здогадуватися в чому справа. Старий повернувся до тих, що зібралися і, тримаючись на відстані, витяг пістолет.

- Один з паразитів-загарбників знаходиться серед нас, - почав він. Для когось з вас цим все сказано. Іншим же я поясню, оскільки від повної взаємодії і беззаперечної покори кожного залежить наша безпека й безпека всього людства.

Він коротко, але жахаюче точно змалював ситуацію і закінчив наступними словами:

- Загалом, паразит майже напевно знаходиться в цій кімнаті. Один з нас виглядає як людина, але насправді - автомат, підвладний волі найнебезпечнішого ворога.

У залі почулося бурмотіння. Люди нишком переглядалися, деякі намагалися стати подалі від інших. Секунду назад ми були однією командою, тепер же в залі виявилася юрба, де кожен підозрював всіх інших. Я і сам раптом виявив, що мимоволі відсуваюся від людини, що стоїть поруч, хоча знав бармена Рональда не один рік.

Грейвс прочистив горло.

- Шеф, я зробив все, що було необхідно…

- Помовч. Виведи Джарвіса вперед. Зніми з нього халат.

Грейвс замовк, і вони з помічником зробили, як наказано. Джарвіс майже не реагував на те, що відбувається. Очевидно, Грейвс і справді надудлив його транквілізаторами.

- Поверніть його, - розпорядився Старий.

Джарвіс не пручався. На плечах і на шиї в нього залишився слід паразита - дрібна червона висипка.

- Тепер ви бачите, де він сидів.

Коли Джарвіса роздягнули, люди зашепталися, а хтось з дівчат зніяковіло захихотів. Тепер же в залі запанувало цвинтарне мовчання.

- А зараз ми будемо ловити цього слимака! - промовив Старий. - Більше того, він нам потрібний живий. Ви всі бачили, де паразит сідлає людину. Попереджую: якщо хтось його спалить, я сам пристрілю винного. Якщо доведеться стріляти, щоб спіймати носія, то тільки по ногах. Сюди! - З цими словами Старий направив променемет на мене.

На половині шляху від юрби до нього він велів зупинитися.

- Грейвс! Посади Джарвіса в мене за спиною. Ні! Халат залиш на місці. - Потім знову до мене: - Зброю на підлогу!

Цівка його променемета дивилася прямо мені в живіт. Я повільно дістав свій і відіпхнув його ногою метри на два вбік.

- Роздягнутися!


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций